Informace

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

O stránkách


Tyto stránky slouží k seznámení se s tvorbou elektrofonické hudby Robina Hronka, který komponuje hudbu podobně jako Jean Michel Jarre, Vangelis, nebo Mike Oldfield.

Můžete si na různých službách pro sdílení hudby poslechnout ukázky z jeho nahrávek, které si zde můžete zakoupit na CD za nejvýhodnější ceny na trhu. V dnešní době je však hudební trh nasycen velkým množstvím hudebních nosičů s velkým množstvím hudebníků, takže je těžké prorazit a vstoupit do světa showbyznysu.

Z tohoto důvodu byly založeny tyto stránky, kde se s touto hudbou lze seznámit a mít možnost sbírat nahrávky a uplatnit se při proslavení Robina Hronka coby skladatele.

V sekci "Obchod", nebo "Ukázky ", si zdarma můžete stáhnout ukázky z nabízených nahrávek a dané album si objednat a zakoupit za neuvěřitelně nízkou cenu.

Z důvodů reklamy Vám nabízíme řadu výhodných slev na nákup dalších nahrávek a pořádáme různé akce a soutěže. Některé informace na těchto stránkách nemusí vždy platit v okamžiku jejich zveřejnění. Informační obsah stránek je koncipován tak, aby jej nebylo třeba často měnit a aktualizovat.


Robin Hronek vypravuje, jak se dostal k hudbě

K hudbě jsem se v podstatě dostal díky svému zdravotnímu postižení. Když jsem byl malý, měl jsem velice zchromlé ruce, což mi zůstalo. Bylo to kdysi horší. Lékaři doporučili hru na klavír. Učil jsem se hrát a později i improvizovat, z čehož vzniklo skládání.

Jakmile jsem zjistil, že by bylo zajímavé svoje skladatelské pokusy nahrávat. Mohl jsem se tak podělit se známými o mé hudební nápady a dopadlo to tak, že mi zejména rodiče mohli hudebně směrovat k nějakému cíli.

Hodně tvrdým oříškem byl můj otec, který se také věnuje hudbě, ale jenom pasivně. On sbírá kde co, měli jsme díky jemu velké množství desek a kazet. Ten mi vytýkal chyby a nedostatky. Bylo to dobře, protože mě to nutilo k nejrůznějším pokusům.

Po Sametové revoluci jsem měl to štěstí, že bylo jednoduché někde veřejně vystupovat. Dokonce jsem hrál i v televizi v pořadu Sírius.

Mezi tím hudba ustoupila do pozadí, protože mě začaly zajímat počítače. Mezi tím se mi povedlo i v hudbě získat téměř profesionálně znějící tvorby, kde se mi podařilo napodobit Mike Oldfielda.

Pomalu jsme začínali dělat pokusy dostat mojí hudbu někam do gramofonového studia, protože by nebylo špatné, abych zkusil vydávat desky. Bohužel z toho nic nebylo. Jediné co se dělo bylo to, že mi nevrátili ani kazetu s ukázkou a jediné co mi poslali byl leták se zprávou, že se přestěhovali. Musím si poradit sám.

Nyní mi počítačová technika umožňuje vydávat si svá vlastní CD. Vzhledově to zatím není nejlepší, ale až si pořídím barevnou tiskárnu a centrovací kužílek, bude to opravdu ono.


Jean Michel Jarre - vzor hudební tvorby

Jeden a dalo by se říci hlavní zdroj inspirace hudební tvorby Robina Hronka je francouzský skladatel elektrofonické hudby - Jean Michel Jarre. Poznáte to podle toho, že když si poslechnete některé ukázky z nabízených nahrávek, nebo si poslechnete nějakou desku, co Robin Hronek složil, bude se Vám zdát že posloucháte něco ze začátků J.M. Jarreho, nebo nějakou amatérskou interpretaci. Stává se, že si oba hudebníky vzájemně popletete.

Je to způsobeno tím, že hudba Jeana Michele Jarreho občas slouží Robinu Hronkovi k získání inspirace, čímž si zaručuje vysokou kvalitu. Robinovi melodie a skladby jsou však vlastní a konkrétní nahrávky mají společný pouze způsob uspořádání a styl práce jako u Jarreho.

Jako příklad nám poslouží srovnání několika vybraných skladeb, alb, či částí alb Jarreho a Robina Hronka.:

Kompozice Star Dust Robina Hronka se z části podobá albu Equinoxe od Jeana Michele Jarreho. Zejména jsou si velice podobné skladby Star dust (part IV.) a Equinoxe (part IV.). Melodii mají každá svou vlastní ale snadno se to poplete, hlavně na první poslech. Proto jsme sem jmenovanou skladbu raději nedali, aby nedošlo k omylu.

U alba Huvabuk si Robin Hronek pomohl u předehry částečně začátkem desky Revolution od Jarreho, ale opět jen trochu.

Celkově Robin Hronek používá Jarreho chování pro sestavy alb ve smyslu utvoření jednoho celku a číslováním skladeb, které tvoří dané CD.

U alba Star Dust a u tvorby v letech 1989 až 2000 tak Robin Hronek tvořil velice rychle a jak se učil, pomalu se od Jarreho odkláněl. Úplná prvotina byla moc podobná Jarremu až to nebylo skládání vlastní hudby, ale snaha o interpretaci.

Styl je však zachován a s novými technickými možnostmi danými počítačem a programy pro práci se zvukem otevírá možnosti lépe tvořit a z důvodů neustálého učení se skládat hudbu v něčím stylu použitím některých frází nebo zvukových efektů. Tím pádem lze v Robinu Hronkovi vidět jakéhosi nástupce Jeana Michele Jarreho.

Jarre není jediným vzorem hudební tvorby R. Hronka, ale také Mike Oldfield. Důkazem o pokus pracovat způsobem Mike Oldfielda je nahrávka Blustering winds (Dující větry).

Pro Vaše uklidnění bychom rádi ještě připomněli že se nejedná o plagiátorství, nebo imitování Jarreho do slova a do písmene - respektive do tónu a do noty :-), ale jde o cestu hudební tvorby, kterou Jean Michel Jarre zavedl. Robin Hronek jde jeho cestou nejen proto že je hudba Jarreho v podstatě jednoduchá na interpretaci a učení se tvořit hudbu, ale Robin Hronek je obdivovatelem Jeana Michele Jarreho.

Jelikož si Robin Hronek sám stará o fungování a obsah těchto stránek, doporučuje navštívit několik následujících stránek o svém vzoru:

JARRE.CZ - Velice zajímavé stránky fanoušků Jeana Michele Jarreho

Mohlo by vás zajímat

Kdo byli učitelé hudební tvorby

Pojednání o lidech, kteří učili Robina Hronka hrát a klavír a skládat hudbu a o hudebních vzorech

Jak to vypadá s hudební kariérou

Pojednání o ghudební kariéře, proč zdánlivě stagnuje a další zajímavé věci


Historie webu

Něco o vzniku tohoto webu, jeho historii a jak se vyvíjel od začátku až do dneška

Hudba Robina Hronka (C) Robin Hronek 2020
robinhronek@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky