KARIÉRA

Sirius III. - Vystoupení v České televizi

Přibližně v roce 1990 byl proveden úspěšný pokus vystoupit v televizi. Tehdejší Česká televize vymyslela pořad pro děti a mladé lidi, kde mohly děti a mladí lidé předvádět své dovednosti a talent. Jmenovalo se to Sirius a ve třetím vydání byl Robin Hronek. 

Bohužel se na YouTube nedaří tento pořad najít, kde bychom hlavě chtěli ten třetí dfíl, abychom vám ho zde poskytli ke zhlédnutí.

V pořadu zazněla jedna z vlastních skladeb, která se jmenuje Prague Kid, a byla tehdy pokládána za největší hit ve smyslu, že zazněla v televizi. Ve skutečnosti to zase tak velký hit nebyl.

Dokud měla rodina Hronkových a později sám Robin Hronek doma VHS Videorekordér, pochopitelně si daný pořad natočili. Když si Robin Hronek zkoušel hledat družku pro život mimo komunitu lidí, o kterých se náš web okrajově zmiňuije v sekci RHMUSIC Extra, mělo to i v tomto ohledu velký úspěch. Propto máme vyzkoušeno,. že je celkem na místě na našich sociálních sítích prezentovat akce, které sio Robin Hronek přeje, jako skutečnost.

Všeobecně o hudební kariéře

hudební kariéra u Robina Hronka začala již v raném dětství. Projevovalo se to tím, že Robin Hronek jakožto malé dítě nejraději poslouchal vážnou hudbu, kterou mu jeho matka pouštěla na gramofonu. Na skladby, které se mu nejvíce líbily reagovala tím, že dirigoval.

Později, když již se učil hrát na klavír a začal projevovat zájem o elektronické klávesové nástroje, tak se jeho talent projevoval tím, že začal sám improvizovat podle toho, jak ho učil jeden z jeho několika učitelů, a jakmile začal pořádně se skládáním, začal si svojí tvorbu nahrávat.

Jeho prvním elektronickým klávesovým nástrojem bylo tehdy Casio MT 68. O tomto nástroji se v sekci nazvané studio nezmiňujeme, protože se nejedná o pořádný nástroj. Důvodem je skutečnost, že jde o dětský klávesový nástroj, protože má menší klávesy než jsou standardně u klavíru. Kompletní informace máme teprve až o klávesovém nástroji, kterým byla Yamaha PSR- 36. Na tomto nástroji vznikla valná většina jeho tvorby v letech 1989 až 19 set 95. U tohoto nástroje již jsou klávesy o standardní velikosti, jaké jsou u klavíru a s tímto nástrojem vystupoval Robin Hronek například v České televizi, několikrát ve škole na školních besídkách a na ulici v rámci oslav prvních svobodných voleb po Sametové revoluci .

V devadesátých letech 20 století to začalo vypadat, že hudební kariéra začíná stagnovat. Důvodem byl zájem Robina Hronka o počítače, což hudební kariéru odsunula do pozadí. teprve kolem roku 2000 12 se hudební kariéra začala obnovovat i přes zájem o počítače.

doufáme že všechno dobře dopadne a díky možnostem, které počítač nabízí se vyrovná úroveň hudební tvorby s tím, o čem pojednává pro zajímavost naše sekce RHMUSIC Extra.



Hudba Robina Hronka (C) Robin Hronek 2020
robinhronek@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky